Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Kominek

Blog:  asia-bartek
Data dodania: 2011-11-29
wyślij wiadomość

Kominek ma byc zwykły, bez płaszcza wodnego i bez rozprowadzenia mechanicznego. Zastanawiamy się tylko nad rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie na górę. Konkretnie na etapie wylewki zostawiliśmy rurę w stropie tuż nad kominkiem, która wychodzi w pokoju na poddaszu-obok klatki schodowej. Rurę tą następnie chcieliśmy wyprowadzic przez ścianę na korytarz. Stamtąd ciepłe powietrze z kominka miałoby się rozchodzic samo po pokojach na górze. Pytanie tylko, czy warto takie grawitacyjne rozprowadzenie ciepła prowadzic na górny korytarz, w sytuacji kiedy kominek jest zlokalizowany tak blisko klatki schodowej, że zapewne duża częśc ciepła i tak w sposób naturalny klatką schodową będzie uciekała do góry. Czy waszym zdaniem warto czy nie warto wyprowadzac rurę na górny korytarz?

5Komentarze
Data dodania: 2011-11-30 14:40:46
re 667
Hehehehe, dzięki :-) U Was widzę że już tyle zrobione :-) Też chciałbym być na tym etapie :-) Co do tego kominka to myślę, że ciepło samo pójdzie jak jest przy korytarzu. A z drugiej strony to ja nie czaję właśnie tego. Skąd to powietrze w tych rurach? Bo przecież nie z tym dymem, nie?
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-30 18:20:00
no właśnie mi się wydaje że tak samo z siebie to ciepło nie pójdzie trzeba nad kominkiem zamontować ten "zbiornik" gdzie to powietrze się będzie podgrzewać i dopiero rozprowadzić to rurami.... jak nie ma tego systemu to kominek grzeje na dole przez szybkę a reszta jest bardzo szczelna bo taka musi być..... a przy "zbiorniku" są kratki i rury przez które leci to gorące powietrze.... i chyba tak jakoś to jest z tego co pamiętam z wykładu "pana kominkowego" :)))))
odpowiedz
pawel74  
Data dodania: 2011-12-03 18:35:31
Witam Mysle ze warto takze zastanowic sie nad koza jesli nie zalezy nam na tym aby inwestowac w drogi kominek.Myale ze jest to dobre rozwiazanie nie zajmuje wiele miejsca jest nie drogie i ogromny wybur na rynku kolorow i wzorow.Pozdr
odpowiedz
Data dodania: 2011-12-07 13:44:37
witam domek wygląda już super mam pytanko ile porothermu jest potrzebne na postawienie domku? wlasnie jestem na tym etapie i juz mnie glowa boli bo kazdy mówi co innego moim zdaniem zapytać kogoś kto już wybudował i taka porada bedzie jak najbardziej żetelna pozdrawiam!
odpowiedz
Data dodania: 2011-12-07 18:14:42
Nie jestem pewna, czy to na pewno wszystkie, bo zamawianiem materiałów zajmował się wykonawca. Bloczków betonowych wyszło więcej bo musieliśmy zrobic głębsze fundamenty ze względu na nierównośc terenu i niższy poziom w stosunku do drogi. pustaki 25 2000,0 pustaki 11 800,0 bloczki - fundamenty 1240,0 porotherm 8cm 120,0 Dokładne zestawienie materiałów jest dołączone na CD przy zakupie projektu.
odpowiedz

Tynki wewnętrzne

Blog:  asia-bartek
Data dodania: 2011-11-29
wyślij wiadomość

Aktualnie jesteśmy na etapie tynków wewnętrznych. W ubiegłym tygodniu ekipa założyła wełnę mineralną (na razie tylko) w szczelinie pomiędzy murłatą i dachem oraz ociepliła styropianem betonowe elementy ścian zewnętrznych (wieńce i pionowe słupy pomiędzy wieńcami stropu i ściany kolankowej). W międzyczasie wyprowadziliśmy też rurki do solarów w szczelinie za kominem. Nie zamierzamy montowac na razie solarów, ale nie wiadomo co przyniosą następne lata, więc woleliśmy, żeby na wszelki wypadek były (koszt 1.200 zł w miedzi). Teraz trwamy w niepewności, czy pogoda się utrzyma i temperatury nie spadną poniżej 5 stopni. Boimy się pomyślec, co będzie, jeśli stanie się inaczej. Ekipa zapewnia, że mamy się nie martwic. W razie probemów będziemy musieli na szybko położyc pierwsza warstwę ocieplenia dachu i tymczasową folię oraz uruchomic nagrzewnice. Trzymamy kciuki. Fotorelację zamieścimy jak tylko będzie się czym pochwalic :) Pozdrawiamy.

CO..Wylewki...Ogrodzenie...

Blog:  asia-bartek
Data dodania: 2011-11-05
wyślij wiadomość

Witam,

Jak obiecałem..tak czynię...Po skonczonych kolejnych etapach krótka fotorelacja.

Generalnie, wchodzę na stronę mojabudowa.pl każdego dnia...jednak po wyczerpującym dniu pracy cieżko jest się zmobilizowac,,,przerzucic zdjęcia i dodac kolejny wpis :)

Jednak wiem że rodzina czeka na nowe fotki a i chyba kilku blogowiczów również...bo widzę że 13 osób obserwuje naszego bloga...jak miło :)

Od ostatniego wpisu minęło kilkanascie dni. Jednak nie próżnowaliśmy. Zakonczyliśmy etap CO i poprawki głównie przy kanalizacji, zostały wykonane wylewki i ogrodzenie.

Kilka razy też wysprzątałem domek na cacy...jednak widzę że to chyba nie za bardzo ma sens, ponieważ po każdym zakonczonym etapie wraca bałagan.

Dzisiaj, piękny, słoneczny dzien...wpadła brygada dołożyc jeden kabel do oświetlenia...a ja mając chwilę wolnego czasu....( wstyd się przyznac ale co tam..) - spaliłem stos worków po cemencie na wylewki.

Generalnie mamy poślizg w kwestii tynków...ale za jakieś 2 tygodnie Panowie powinni zacząc ten etap.

Co ( podłogówka w salonie, kuchni, korytarzu i toalecie na dole....na górze tylko w łazience. W pozostałych pomieszczeniach grzejniki KERMI )

Zdecydowaliśmy sie ostatecznie na piec gazowy  -Vaillant EcoTEC VC plus 186 18 kW z wymiennikiem poj. CWU VIH R 120l

Wyprowadziliśmy również rury pod solary..  (koszt niewielki a w razie gdybyśmy się na nie zdecydowali...wystarczy podłączyc i doda kilka elementów )

Wygląda to mniej więcej tak....

mojabudowa.pl - blog budowlany

łazienka na górze..

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Po założeniu CO przyszła kolej na wylewki.

Oczywiście wcześniej dwa dni sprzątałem i wynosiłem rzeczy przed dom...hm...trochę się obawiałem że conieco moze zginąc...jednak okazało sie że nie zginęło nic.

Wylewki....

A tu już po wylewkach

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

I przyszła pora na ogrodzenie...Pogoda generalnie dopisała ( choc chwilami popadało )  i całośc ogrodziliśmy w cztery dni.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ostatecznie całośc wyglada mniej więcej tak:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Jak wspomniałem czekamy jeszcze na wykonanie tynków i na tym chyba zakonczymy prace w tym roku...trzeba trochę odpocząc :)

Ale ruszamy prawdopodobnie już w styczniu z kolejnymi pracami - docieplanie  wełną dachu :)

8Komentarze
Data dodania: 2011-11-05 19:01:09
Wylewki już piękne. Trochę się zdziwiłam ,że dopiero teraz tynki będziecie robić, u większości trochę odwrotnie ale pewnie wiecie co robicie...
odpowiedz
galatea  
Data dodania: 2011-11-05 19:15:23
dużo już zrobiliście, może nam się uda z tynkami w tym roku a po nowym tak samo zaczynamy poddasze i całą zabawę z wykańczaniem
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-05 19:41:04
z tą kolejnością to jest różnie. U nas tak zrobili ponieważ mieli jakąś tam kolejnośc robót i nie mieli czasu na tynki a wylewki zajęły im 2 dni. Brygada chyba wie co robi bo są jedymi z najlepszych w okolicy ( a w dodatku to jakaś rodzina ze strony żony ) Ja to sie dziwię, jak czasem patrzę że ludzie robią tynki a potem dopiero kładą instalację wod-kan i prują te potynkowane ściany :)
odpowiedz
pawel74  
Data dodania: 2011-11-06 16:15:47
Kawal roboty za Wami, podoba mi sie ogrodzenie sprytna sprawa z tymi krawerznikami.Pozdrawiam :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-09 13:56:31
Witam
domek wygląda już super! mam pytanko ile wyszło wam porothermu na domek? pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-14 08:20:33
wszystko już nabrało kształtów, świetnie Wam idzie i powodzenia w robotach w środku domu:) My kładziemy dzisiaj więźbę dachową, ale już niedługo będzie wyglądał podobnie do Waszego:)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-28 22:32:27
Ogrzewanie podłogowe
Witamy, Ślicznie już wygląda Wasz domek - my zbliżamy się do etapu stropu. Mamy pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego, jakie wyszły Wam koszty samych materiałów oraz montażu?
odpowiedz
wacu12  
Data dodania: 2012-10-10 09:51:01
Ogrzewanie podłogowe
Witam, Czy mogę prosić o podanie namiarów na firmę instalującą ogrzewnie podłogowe? ij.sarniak@op.pl
odpowiedz
asia-bartek
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 103999
Komentarzy: 167
Obserwują: 45
On-line: 9
Wpisów: 33 Galeria zdjęć: 185
Projekt Z101
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Gliwice
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2017 październik
2012 czerwiec
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik